» KUCHNIA REGIONALNA I NALEWKI «

» WIEJSKIE CENTRUM TURYSTYKI «

» SPOTKANIA Z HISTORIĄ «

 

Atrakcyjność Turystyczna Smołdzina

Atrakcje Przyrodnicze

Atrakcje Kulturowe

Turystyka Aktywna

Informator

ROLLUP SMOŁDZINO

PRZEWODNIK AGROTURYSTYCZNY cz.1

PRZEWODNIK AGROTURYSTYCZNY cz.2

MAPA SMOŁDZINA

MAPA RĘKODZIEŁA LUDOWEGO W GMINIE SMOŁDZINO

EKOPORADNIK

EKOMAPA 1

EKOMAPA 2

NEWSLETTER III KWARTAŁ 2014

SZKOLENIE SGR 10 2014

KWATERY Z KLIMATEM

EKOPORADNIK

KATALOG KWATER

SŁOWINIEC - KALENDARZ

» PREZENTACJA - działania w celu kształtowania marki, miejsca i produktu lokalnego «

» PREZENTACJA - KWATERODAWCY «


TOMASZ MACEJKO - PORTRETY

e-mail: maceja666@wp.pl

tel. 796 084 806

Adres:
ul. Pomorska 1
76-213 Gardna Wielka

» PLIKI DO POBRANIA - PORTRETY «


SPORTY WODNE - INFORMATOR

KALENDARZ SŁOWINIEC


DROGI MIESZKAŃCU GMINY, GOŚCIU, TURYSTO...

Informujemy, że to dla Was od maja na terenie gminy działa
WIEJSKIE CENTRUM TURYSTYKI,

które powstało w ramach realizowanego projektu pn. "Turystyka w zgodzie z naturą- BIS" (działanie 9.5 Programu Operacyjnego Kpitał Ludzki 2007-2013) jako rezultat współpracy Stowarzyszenia Rozwoju Turystyki Wiejskiej "Słowiniec" oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Wiejskie Centrum Turystyki (WTC) pełni funkcję informacyjno- szkoleniową dla członków Stowarzyszenia, społeczności lokalnej, turystów a także jest miejscem szkoleń, prelekcji organizowanych w ramach projektu, jak i poza nim.
Centrum na bieżąco wyposażane jest w podstawowy sprzęt, meble, publikacje nt. bogactw przyrody, kultury naszego regionu, ulotki, mapy dla wszystkich, którzy chcą skorzystać z oferty WTC.
Ponadto w dni robocze (od poniedziału do piątku) w godzinach od 16:00 do 20:00 uczestnicy i uczestniczki projektu "Turystyka w zgodzie z naturą- BIS" i jednocześnie członkowie Stowarzyszenia pełnią dyżury, oczekując na wszystkich zainteresowanych pogłębianiem wiedzy na temat działalności turystycznej na terenie gminy Smołdzino i okolic.

WSTĘP BEZPŁATNY

Zapraszamy również do odwiedzania naszej strony internetowej: www.slowiniec.pl, na której znajdą Państwo niezbędne informacje o działalności WIEJSKIEGO CENTRUM TURYSTYKI w zakładce "WTC", a także wiadomości o Stowarzyszeniu Rozwoju Turystyki Wiejskiej "Słowiniec".

WSZYSTKICH SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

Informujemy, że powstanie i działalność Wiejskiego Centrum Turystyki zostało sfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Tel. do WTC: 59 811 73 55, 603 449 826, adres e-mail: komnino@op.pl


» SPOTKANIA Z HISTORIĄ - PLIKI DO POBRANIA «


Podczas Gali Zielonego Serca Pomorza i rozstrzygnięcia konkursu wśród nominowanych:
Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki Wiejskiej Słowiniec w Smołdzinie za inicjatywę Wiejskie Centrum Turystyki i działania otrzymało CERTYFIKAT MARKI ZIELONEGO SERCA POMORZA.

Wyróżnienie i CERTYFIKAT w kat C otrzymały ZDROWE KOŁA.

NAGRODZONYM W POZOSTAŁYCH KATEGORIACH GRATULUJEMY.

DZIĘKUJEMY
Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki Wiejskiej SŁOWINIEC w Smołdzinie zostało zaproszone przez Fundacja Wspomagania Wsi i Muzeum Kultury Ludowej Pomorza w Swołowie oddział Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku serdecznie zapraszają do udziału w konferencji: "Dziedzictwo kulturowe wsi pomorskiej - wiedza, dobre praktyki, wyzwania".

Konferencja odbędzie się w dniach 12-13 września 2014 r. w Swołowie w siedzibie Muzeum Kultury Ludowej Pomorza (Swołowo 8).

Celem konferencji jest refleksja nad rolą i znaczeniem dziedzictwa wsi dla społeczności lokalnych woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego, a także nad możliwościami jego spożytkowania dla rozwoju tychże społeczności. Zapraszamy mieszkańców z woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego: działaczy wiejskich organizacji pozarządowych, przedstawicieli samorządów, Lokalnych Grup Działania, instytucji kultury, a także osoby prywatne - wszystkich tych, dla których dziedzictwo jest cennym zasobem. Ważną częścią konferencji będzie wymiana doświadczeń pomiędzy osobami i instytucjami realizującymi projekty na rzecz dziedzictwa w regionie. W czasie spotkania zaprezentują się także instytucje mogące służyć radą i pomocą w czasie realizacji projektów. Stowarzyszenie będzie miało możliwość przedstawienia swoich projektów oraz działań.


PROGRAM KONFERENCJI DZIEDZICTWO WSI POMORSKIEJ SWOŁOWO


» KONFERENCJA W SWOŁOWIE - ZDJĘCIA DO POBRANIA «


Szanowni Państwo,

Bardzo dziękujemy za udział w konferencji w Swołowie - było to bardzo inspirujące, pouczające i intensywne spotkanie, którego dodatkową wartością było to, że spotkaliśmy się w jednym z najciekawszych pod względem kulturowym miejsc w Polsce.

Krótka relacja z konferencji dostępna jest na Witrynie Wiejskiej: http://ww.org.pl/dziedzictwo-kulturowe/wydarzenia/item/43200-o-dziedzictwie-kulturowym-w-swolowie. Za dwa dni powinna być również już dostępna fotorelacja ze spotkania. Kolejne materiały, w tym wykłady i prezentacje będą systematycznie publikowane na www.wszechnica.org.pl w zakładce dziedzictwo oraz na Witrynie Wiejskiej również w zakładce dziedzictwo kulturowe. Prosimy śledzić nasze strony.

Raz jeszcze bardzo dziękujemy za udział w konferencji i pozdrawiamy serdecznie.

Justyna Duriasz-Bułhak, Marta Szymczyk, Krystian Połomski

Fundacja Wspomagania Wsi


» KONFERENCJA W SWOŁOWIE «


CERTYFIKAT MARKI ZIELONE SERCE POMORZA 2014R

Książka jest dostępna także w wersji elektronicznej do pobrania na stronie www.zielonesercepomorza.pl w materiałach do pobrania, więc jeśli ktoś chciałby skorzystać z przepisów w niej zamieszczonych wystarczy odwiedzić stronę z tą publikacją.


III GMINNY KONKURS TRUNKÓW /NALEWEK, WIN/ O MIANO PRODUKTU REGIONALNEGO
GMINY SMOŁDZINO NA 2015 ROK.

Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki Wiejskiej "SŁOWINIEC" w Smołdzinie, ul. Bohaterów Warszawy 30, organizuje od dnia 01.05.2015r do dnia 31.08.2015r Konkurs Nalewek i Win oraz miodów pitnych dla ogółu społeczności gminnej o miano Produktu Regionalnego w postaci tych trunków na rok 2015 w Wiejskim Centrum Turystyki. Wszelkie informacje na temat Konkursu oraz Regulamin i Arkusz Zgłoszeń na str www.slowiniec.pl oraz pod numerem tel. 603 449 826. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w Konkursie - oferujemy ciekawe nagrody, promocje oraz degustacje.

Z A P R A S Z A M Y

REGULAMIN NALEWEK I WIN SMOŁDZINO 2015

KARTA ZGŁOSZENIA WIN I NALEWEK SMOŁDZINO 2015


Dzisiaj 15.11.2015r gościliśmy w Wiejskim Centrum Turystyki - w biurze Stowarzyszenia, grupę kobiet aktywnych z okolicznych Gmin ościennych w ramach projektu prowadzonego przez Fundację Partnerstwo Dorzecza Słupi w celu zapoznania się z dobrymi praktykami w działalności naszego Stowarzyszenia. Grupa 30 osób zapoznała się z działalnością i ofertą Stowarzyszenia, miała okazje zdegustować nasze Ekoprodukty i zapoznać się z ofertą Warsztatów Rozmaitości, za które w 2013 r otrzymaliśmy CERTYFIKAT MARKI ZIELONE SERCE POMORZA. Dziękujemy koordynatorom projektu za wybór naszego Stowarzyszenia w celu pokazania dobrych praktyk. Dziękujemy członkom Stowarzyszenia za przygotowanie prezentacji i poczęstunku oraz zaangażowanie w przygotowania.

Działalność Stowarzyszenia - artykuł PFTW GG w WarszawieStowarzyszenie w swojej siedzibie prowadzi Wiejskie Centrum Turystyki (WCT). W ramach projektu zapewnimy możliwość uczestniczenia w spotkaniach w i przed WCT. Przez 25 tygodni, 3 razy w tygodniu po 2 godziny, wolontariusze pełnić będą dyżury (budżet-poz.I.1 - porozumienia wolontariackie - 25tyg. x 3dni x 2godz = 150godz). Na spotkania przyjść będą mogli chętni uczestnicy projektu wraz z członkami rodzin, mieszkańcy, turyści. Spotkania będą okazją do zapoznania się z informacjami dot. atrakcji turystycznych, historii, tradycji regionu, porozmawiania z innymi, wymienienia się własnymi doświadczeniami i wiedzą z zakresu prowadzenia, zakładania gospodarstw i usług turystycznych, itp.

Część spotkań prowadzonych będzie przed WCT dlatego zakupimy stoisko zewnętrzne - pokryte nieprzemakalnym materiałem ze stołem i ławkami. Stoisko to wykonane będzie z materiałów ekologicznych - żerdzi drewnianych, i in. innych materiałów niezbędnych, w stylistyce regionalnej, tak, aby można było je przenosić (budżet-poz.1.22). Wykorzystywane będzie głównie w zad. nr 2.

WOLONTARIATNAGRODY STOWARZYSZENIA

 

Site created by AFR Omega :: wczasy nad morzem :: agroturystyka nad morzem ::