» KUCHNIA REGIONALNA I NALEWKI «

» WIEJSKIE CENTRUM TURYSTYKI «

» SPOTKANIA Z HISTORIĄ «

PRZEWODNIK AGROTURYSTYCZNY


MAPA RĘKODZIEŁA LUDOWEGO

Pracownia Ceramiczna
GLINIANA ZAGRODA
Anna Kowalczyk

Oferta warsztatów ceramicznych

Zapraszam do zapoznania się z ofertą warsztatów ceramicznych.
Praca z gliną pozwala odkryć ukryte talenty, o które większość ludzi się nie podejrzewa, pozwala zmaterializować i zobrazować marzenia, wyrazić emocje, podnosi poczucie własnej wartości. Z gliny może powstać to, co podpowiada wyobraźnia. Podczas warsztatów ceramicznych, dzięki wskazówkom prowadzącego można stworzyć własne dzieło sztuki, niezależnie od codziennie wykonywanych zajęć.
Warsztaty ceramiczne to okazja nie tylko do rozwijania swoich zainteresowań artystycznych, to także szansa na ich odnalezienie przez tych, którzy mają niewielkie doświadczenia w pracy twórczej.
To czas relaksu i radosnej ekspresji, a przy tym okazja do nauki i możliwości stworzenia naprawdę czegoś niezwykłego.
W procesie tworzenia przedmiotu z gliny każda forma jest pozytywnym rezultatem działania i powodem do przeżycia radości twórczej.
Przedmioty wykonane przez uczestników podczas warsztatów doskonale pełnią rolę użytkową i dekoracyjną w domu lub placówkach oświatowych czy innych podległych jednostkach organizacyjnych, jak również świetnie spełniają rolę prezentów z okazji różnego rodzaju uroczystości. Stworzone dzieła można także prezentować na przygotowanych w placówkach wystawach dających okazję do zaprezentowania talentów uczestników.
Przedstawiona propozycja warsztatów ceramicznych jest doskonałą formą na alternatywę dla patologii społecznych, w ramach profilaktyki poprzez sztukę.
Uwieńczeniem cyklu warsztatów może być uroczysty wernisaż, przekazanie prac na aukcje wspierające działania placówek oświatowych lub działania charytatywne.

Anna Kowalczyk

Warsztaty ceramiczne

Uczestnicy mogą zapoznać się z różnorodnymi technikami kształtowania gliny, jej malowaniem, szkliwieniem i wypalaniem. Glina jest materiałem, który
w przyjemny sposób usprawnia a nawet rehabilituje dłonie, fantastycznie rozwija zdolności plastyczne, rozbudza wrażliwość artystyczną i zapał twórczy.
Uczestnicy warsztatów zapoznają się z procesem technologii ceramiki, począwszy od lepienia naczyń do realizacji prac własnego pomysłu. Zajęcia obejmują naukę podstawowych technik pracy z gliną oraz lepienie przedmiotów ceramicznych. Ceramika to dziedzina twórcza wyjątkowo życzliwa dla wszystkich, nawet dla amatorów, zapewnia miłe spędzenie czasu, przynosi radość i odprężenie. Może stać się dla niektórych nową pasją.
Warsztaty lepienia w glinie to świetna propozycja dla każdego bez względu na wiek i posiadane umiejętności. Dla tych, co potrzebują wyciszenia i tych, co chcą rozwijać swoje umiejętności artystyczne. Są okazją do własnoręcznego zrobienia dla siebie i dla najbliższych naczyń, ozdób, biżuterii itp.

Anna Kowalczyk

Czysta 27
76-214 Smołdzino
tel. 605 683 890
e-mail: gliniana.zagroda@op.pl
blog: www.glinianazagroda.bloog.pl
www.glinianazagroda.pl

Pracownia Gliniana Zagroda zaprasza do alternatywnej formy spędzenia czasu wolnego podczas zabawy z gliną. Zapewniam fantastyczny relaks i możliwość samodzielnego wykonania oryginalnych prac. Można również nabyć niepowtarzalne wyroby właścicielki.
SPOTKANIA Z RĘKODZIELNIKAMI W RAMACH WIEJSKIEGO CENTRUM TURYSTYKI - PROJEKT TURYSTYKA W WERSJI EKO
PRACOWNIA CYBA ANDRZEJ CYBULSKI KLUKI 34, 76-214 SMOŁDZINO

Pracownia i cała działalność rękodzielnicza działa pod SKLEP SPOŻYWCZO-PRZEMYSŁOWY U MARIOLI, KLUKI 34, 76-214 SMOŁDZINO, MARIOLA JAGIĘŁŁO-CYBULSKA. Państwo prowadzą działalność handlową wraz z działalnością rękodzielniczą pracowni CYBA Andrzeja Cybylskiego. Ta praca to pasja Pana Andrzeja rozwijana od wielu lat, związana bezpośrednio z miejscem zamieszkania Kluki, gdzie znajduje się Muzeum Wsi Słowińskiej - dawnych mieszkańców zamieszkujących nasze tereny. Miało to wpływ na pasę - wikliniarstwo i ceramika, po wielu kursach, doskonaleniach umiejętności stała się nierozerwalnym elementem działalności handlowej Państwa Cybulskich. Pan Andrzej w swojej pracowni prowadzi działalność wystawienniczą swoich prac oraz działalność warsztatową - pokaz wykonywania prac z zakresu ceramiki i wikliniarstwa. Można uczestniczyć w kursach, warsztatach, które Pan Andrzej prowadzi po uzgodnieniu terminu. Kontakt telefoniczny do Pana Andrzeja 608 045 526. Wikliniarstwo to trudna sztuka wyplatania koszy, efekt zależny od jakości materiału oraz doświadczenia i umiejętności rękodzielnika. Prace Pana Andrzeja są doskonałe, efektowne, co świadczy o dużym doświadczeniu i umiejętnościach w tej dziedzinie. Tak samo z pracami ceramicznymi, są przepiękne zawiązują do naszych tradycji regionalnych, są doskonałym elementem promocyjnym nasze Gminy Smołdzino.


SPOTKANIE Z RĘKODZIELNIKAMI - KOŁO HAFCIARSKIE dnia 13.05.2013r

Dnia 10.06.2013r odbyło się kolejne spotkanie z rękodzielnikami z Panem Piotrem Zomkowskim zamieszkałym i pracującym w Klukach, 76-214Smołdzino, zajmującym się stolarstwem - wydłubywanie i robieniem "butów dla konia" zwanych KLUMPAMI. Obecnie jest to pamiątka turystyczna związana z regionem i Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. Pan Piotr pracuje także w muzeum oraz zajmuje się jeszcze plecionkarstwem z korzeni, tworzy przepiękne kosze, koszyczki, miseczki. Prowadzi nauki - warsztaty w tych dziedzinach, to ciężka praca ale dająca satysfakcję w postaci przepięknych prac. Kontakt do Pana 59 846 30 37, 511 489 017.
27.11.2017

Takie piękne chusty tylko u nas. :) W ramach spotkań poniedziałkowych odbyły się warsztaty z robienia chust na szydełku. Nasza specjalistka - instruktor Iwona Gonera nauczyła nas czytać schematy szydełkowe. A potem to już poleciało ... ;)


 

Site created by AFR Omega :: wczasy nad morzem :: agroturystyka nad morzem ::