» KUCHNIA REGIONALNA I NALEWKI «

» WIEJSKIE CENTRUM TURYSTYKI «

» SPOTKANIA Z HISTORIĄ «

PRODUKTY LOKALNE:

PRODUKT LOKALNY

EKOPORADNIK

MAPA EKOPRODUKTÓW


KONKURS NA PRODUKT LOKALNY GMINY SMOŁDZINO 2019 ROK.

Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki Wiejskiej "SŁOWINIEC" w Smołdzinie, ul. Bohaterów Warszawy 30, ogłasza konkurs PRODUKTU LOKALNEGO od dnia 22.08.2019r do dnia 18.09.2019r dla mieszkańców gminy Smołdzino o miano Produktu Lokalnego na rok 2019. Wszelkie informacje na temat konkursu pod numerem tel. 606 993 417, regulamin i karta zgłoszenia są dostępne na stronie www.slowiniec.pl. Rozstrzygnięcie konkursu w dniu 22.09.2019r. na "Festiwalu Słowińskiego Dzieła".

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w Konkursie - oferujemy ciekawe nagrody, promocje.

Z A P R A S Z A M Y

REGULAMIN PRODUKT LOKALNY 2019

KARTA ZGŁOSZENIA PRODUKT LOKALNY 2019


VI GMINNY KONKURS TRUNKÓW /NALEWEK, WIN/ O MIANO PRODUKTU REGIONALNEGO
GMINY SMOŁDZINO NA 2019 ROK.

Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki Wiejskiej "SŁOWINIEC" w Smołdzinie, ul. Bohaterów Warszawy 30, ogłasza konkurs nalewek i win oraz miodów pitnych od dnia 22.08.2019r do dnia 09.09.2019r dla mieszkańców gminy Smołdzino o miano Produktu Regionalnego na rok 2019. Wszelkie informacje na temat konkursu pod numerem tel. 606 993 417., regulamin i karta zgłoszenia są dostępne na stronie www.slowiniec.pl

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w Konkursie - oferujemy ciekawe nagrody, promocje oraz degustacje.

Z A P R A S Z A M Y

REGULAMIN NALEWEK I WIN 2019

KARTA ZGŁOSZENIA NALEWEK I WIN 2019


III GMINNY KONKURS TRUNKÓW /NALEWEK, WIN/ O MIANO PRODUKTU REGIONALNEGO
GMINY SMOŁDZINO NA 2015 ROK.

Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki Wiejskiej "SŁOWINIEC" w Smołdzinie, ul. Bohaterów Warszawy 30, organizuje od dnia 01.05.2015r do dnia 31.08.2015r Konkurs Nalewek i Win oraz miodów pitnych dla ogółu społeczności gminnej o miano Produktu Regionalnego w postaci tych trunków na rok 2015 w Wiejskim Centrum Turystyki. Wszelkie informacje na temat Konkursu oraz Regulamin i Arkusz Zgłoszeń na str www.slowiniec.pl oraz pod numerem tel. 603 449 826. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w Konkursie - oferujemy ciekawe nagrody, promocje oraz degustacje.

Z A P R A S Z A M Y

REGULAMIN NALEWEK I WIN SMOŁDZINO 2015

KARTA ZGŁOSZENIA WIN I NALEWEK SMOŁDZINO 2015


TWÓRCY RĘKODZIEŁA Z GMINY SMOŁDZINO POSZUKIWANI!!!

Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki Wiejskiej "Słowiniec" w Smołdzinie, zwraca się do wszystkich artystów rękodzieła z naszego regionu o zgłoszenie swojej działalności do MAPY RĘKODZIEŁA LUDOWEGO - która została utworzona w ramach realizowanych projektów i obecnie chcemy ją zaktualizować przed wydaniem nowej ulotki promocyjnej. Wystarczy złożyć odpowiedni wniosek, przedstawiając swoją działalność na komnino@op.pl i w każdy poniedziałek osobiście w WCT w Smołdzinie ul. Bohaterów Warszawy 30. Obecnie wyroby rękodzielnicze stają się coraz bardziej popularne więc zachęcamy do ujawnienia się i przedstawienia swojej działalności rękodzielniczej oraz produktów. W wielu wioskach naszej Gminy żyją ludzie, którzy z pasją tworzą niezwykłe dzieła, jednak pozostają nieznani, niezauważeni. Od lat Stowarzyszenie w WCT prowadzi WARSZTATY ROZMAITOŚCI, gdzie jest możliwość pokazania się i przeprowadzenia warsztatu, pokazu dla całej społeczności lokalnej nieodpłatnie.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE


W związku z aktualizacją Ekoporadnika i Mapy Ekoproduktów przez Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki Wiejskiej "Słowiniec" w Smołdzinie zapraszamy wszystkich chętnych do zaprezentowania swoich Eko-produktów - wystarczy złożyć odpowiedni wniosek na komnino@op.pl lub osobiście w każdy poniedziałek od 16-18 w WCT w Smołdzinie ul. Bohaterów Warszawy 30. Ekoprodukt - to wyrób lub usługa, która utożsamia się z mieszkańcami regionu, produkowana w sposób niemasowy i przyjazny dla środowiska, z surowców lokalnie dostępnych, który staje się wizytówką gminy. Szukamy wyrobów - produktów lokalnych w celu kształtowania MARKI NASZEGO MIEJSCA - GMINY SMOŁDZINO.

ZAPRASZAMY

Wszelkie lokalne smakołyki, pamiątki to wartość regionu, na bazie których kreujemy wizerunek i budujemy MARKĘ. Proponujemy dodanie do naszej ulotki Ekoporadnika.


W dniu 5.03.2016r wraz z WYSTAWĄ SPOTKANIA Z HISTORIĄ w dniu 5.03.2016 o godz. 12 odbędzie się KIERMASZ RĘKODZIELNICTWA I EKOPRODUKTÓW z Gminy Smołdzino. Zapraszamy


ZDOBĄDŹ CERTYFIKAT

BROSZURA - MĄDRZE, ZDROWO, PRZYGODOWO
W ramach projektu "Mądrze, zdrowo, przygodowo" zostały rozstrzygnięte 2 konkursy:

KONKURS NALEWKOWY:
- I MIEJSCE IWONA GONERA - nalewka wieloowocowa ratafia
- II MIEJSCE JANINA HYDZIK - nalewka pigwówka
- III MIEJSCE EWA MACIEJUK - nalewka wiśniwa
- podziękowanie IRENA KAPUSTA

WINA:
- I MIEJSCE WITOSŁAWA POKORSKA - wino porzeczkowe
- II MIEJSCE RENATA KNITTER - wino z czarnej porzeczki
- III MIEJSCE WITOSŁAWA POKORSKA - wino winogronowe
- NAGRODA SPECJALNA RADIA KOSZALI DLA RENATY KNITTER ZA WINO CYDR

GRATULUJEMY

KONKURS KWATER
W konkursie brały udział tylko 4 kwatery wszystkie zostały poddane procedurom KATEGORYZACJI przez PFTW GG W WARSZAWIE i otrzymały:
- RETRODOM IWONA STANISŁAW GONERA ***
- POKOJE GOŚCINNE RENATA KNITTER ***
- POKOJE GOŚCINNE EDYTA LUBIAK **
- DOM POD JESIONEM EWA TOMASZ MACIEJUK **

GRATULUJEMY

W Stowarzyszeniu mamy 7 kwater skategoryzowanych, spełniających wszystkie wymogi i usługi o wysokiej jakości - kategoryzacja zobowiązuje.
OTRZYMAŁYŚMY także nagrody w innych konkursach.

LAUREACI KONKURSU - CZŁONKOWIE STOWARZYSZENIA ROZWOJU TURYSTYKI WIEJSKIEJ "SŁOWINIEC" W SMOŁDZINIE:
wyróżnienie - Iwona i Stanisław Gonera "Retrodom", Retowo, gm. Smołdzino - PODR
Wyróżnienie - WSTiH w Gdańsku, która również ufundowała wyróżnienia specjalne dla
- Ewy i Tomasza Maciejuków - "DOM POD JESIONEM" Stojcino gm. Smołdzino oraz
- Renaty Knitter - POKOJE GOŚCINNE w Komninie gm. Smołdzino

SREBRNY NIEDŹWIEDŹ 2016
Lider Promocji Słupskiej Gospodarki "Srebrny Niedźwiedź 2016" w kategorii gospodarstwa agroturystyczne:
- POKOJE GOŚCINNE RENATA KNITTER KOMNINO
- WYRÓŻNIENIE - PUK PUK EKO - ZDROWE KOŁA AGNIESZKA PAJDO-RUSZCZYŃSKA GARDNA WIELKA

TE NAGRODY I WYRÓŻNIENIA BUDUJĄ DOBRĄ MARKĘ NASZYCH DZIAŁALNOŚCI, STOWARZYSZENIA, GMINY SMOŁDZINO ORAZ REGIONU. SĄ NOŚNYM ELEMENTEM PROMOCYJNYM. TO LATA NASZEJ WSPÓLNEJ PRACY NAD BUDOWANIEM DOBREGO WIZERUNKU I KSZTAŁTOWANIA MARKI. WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY.

 

Site created by AFR Omega :: wczasy nad morzem :: agroturystyka nad morzem ::