» KUCHNIA REGIONALNA I NALEWKI «

» WIEJSKIE CENTRUM TURYSTYKI «

» SPOTKANIA Z HISTORIĄ «

OGŁOSZENIA:

» Regulamin Kategoryzacji WBN «


WIEJSKIE CENTRUM TURYSTYKI W SMOŁDZINIE prowadzone przez
Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki Wiejskiej "SŁOWINIEC" czynne:

- w poniedziałki od 16 do 18

e-mail: slowiniecsmoldzino@gmail.com

SERDECZNIE ZAPRASZAMY


ŚLADAMI SŁOWIŃCÓW - PIASEK, WODA I PRZYGODA

Zapraszamy do zabawy. Po uzbieraniu trzech pieczątek zapraszamy po odbiór nagrody.


Mamy To i nie zawahamy się tego użyć "Słowińcy mówią" unikatowy projekt powstał z zadania publicznego Urzędu Gminy Smołdzino 2022r. Podążanie szlakiem „Słowińcy Mówią!" przy użyciu kodów QR pozwoli na nowo odkryć bałtycką tożsamość, melancholijny spokój pustych plaż, lokalne zwyczaje, historię, smaki czy rzemiosło bazujące na lokalnych zasobach. Zwiedzając okolicę przy wykorzystaniu naszych rekomendacji odkryjesz nasze wyróżniki, zabytki, które związane są z historią naszej krainy, gospodarstwa agroturystyczne, w których rozwijana jest dodatkowa, rzemieślnicza działalność – często inspirowana lokalnymi zasobami i tradycją.
Więcej szczegółów na stronie http://slowincymowia.vxm.pl/

Zapraszamy do wspólnej zabawy.
fot. Rafał Baranowski


Warsztaty kulinarne "Smołdzińskie rogale"

Podczas warsztatów odbyło się rozdanie dyplomów i nagród za udział w Gminnym konkursie win o miano produktu regionalnego.

I miejsce: Witosława Pokorska
II miejsce: Renata Knitter
III miejsce: Janina Hydzik

Zwycięzcom Gratulujemy - Zarząd
GMINNY KONKURS WIN, O MIANO PRODUKTU REGIONALNEGO GMINY SMOŁDZINO NA 2021 ROK.

Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki Wiejskiej "SŁOWINIEC" ogłasza konkurs win od dnia 15.09.2021r do dnia 30.09.2021r dla członków stowarzyszenia i mieszkańców gminy Smołdzino o miano Produktu Regionalnego na rok 2021. Regulamin i karta zgłoszenia są dostępne na stronie www.slowiniec.pl

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w Konkursie. Zgłoszenie należy dostarczyć do GOK w Smołdzińskim Lesie w godzinach od 8.00 do 16.00.

Z A P R A S Z A M Y!

REGULAMIN WIN SMOŁDZINO 2021

KARTA ZGŁOSZENIA WIN SMOŁDZINO 2021
ZOSTAŃ CZŁONKIEM NASZEGO STOWARZYSZENIA ROZWOJU TURYSTYKI WIEJSKIEJ "SŁOWINIEC" W SMOŁDZINIE

Stowarzyszenie jest członkiem Polskiej Federacji Turystyki Wiejskiej GG w Warszawie, PDS, Grupy Rybackiej. Jesteś mieszkańcem Gminy Smołdzino, przedsiębiorcą, osobą fizyczną, prowadzisz lub masz zamiar prowadzić działalność w turystyce wiejskiej; chcesz działać i uczestniczyć w projektach, przedsięwzięciach oraz na rzecz rozwoju społeczno-gospodarczego swojej gminy - zostań naszym członkiem www.slowiniec.pl.

Czekamy na osoby, które chcą działać na rzecz społeczności lokalnej promować turystykę wiejską, kwaterodawców, tradycje i historie regionu, kuchnię regionalną naszej Gminy Smołdzino.

Serdecznie zapraszamy do biura: 76-214 Smołdzino, ul. Bohaterów Warszawy 30 - w każdy poniedziałek od 16:00 do 18:00, tel. 603 449 826.

Z A P R A S Z A M Y!


DEKLARACJA PRZYSTĄPIENIA JAKO CZŁONEK WSPIERAJĄCY

DEKLARACJA PRZYSTĄPIENIA DO STOWARZYSZENIA ROZWOJU TURYSTYKI WIEJSKIEJ SŁOWINIEC W SMOŁDZINIE JAKO CZŁONEK HONOROWY

DEKLARACJA PRZYSTĄPIENIA DO STOWARZYSZENIA ROZWOJU TURYSTYKI WIEJSKIEJ SŁOWINIEC W SMOŁDZINIE JAKO CZŁONEK ZWYCZAJNYKONKURS NA PRODUKT LOKALNY GMINY SMOŁDZINO 2019 ROK.

Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki Wiejskiej "SŁOWINIEC" w Smołdzinie, ul. Bohaterów Warszawy 30, ogłasza konkurs PRODUKTU LOKALNEGO od dnia 22.08.2019r do dnia 18.09.2019r dla mieszkańców gminy Smołdzino o miano Produktu Lokalnego na rok 2019. Wszelkie informacje na temat konkursu pod numerem tel. 606 993 417, regulamin i karta zgłoszenia są dostępne na stronie www.slowiniec.pl. Rozstrzygnięcie konkursu w dniu 22.09.2019r. na "Festiwalu Słowińskiego Dzieła".

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w Konkursie - oferujemy ciekawe nagrody, promocje.

Z A P R A S Z A M Y

REGULAMIN PRODUKT LOKALNY 2019

KARTA ZGŁOSZENIA PRODUKT LOKALNY 2019


VI GMINNY KONKURS TRUNKÓW /NALEWEK, WIN/ O MIANO PRODUKTU REGIONALNEGO
GMINY SMOŁDZINO NA 2019 ROK.

Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki Wiejskiej "SŁOWINIEC" w Smołdzinie, ul. Bohaterów Warszawy 30, ogłasza konkurs nalewek i win oraz miodów pitnych od dnia 22.08.2019r do dnia 09.09.2019r dla mieszkańców gminy Smołdzino o miano Produktu Regionalnego na rok 2019. Wszelkie informacje na temat konkursu pod numerem tel. 606 993 417., regulamin i karta zgłoszenia są dostępne na stronie www.slowiniec.pl

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w Konkursie - oferujemy ciekawe nagrody, promocje oraz degustacje.

Z A P R A S Z A M Y

REGULAMIN NALEWEK I WIN 2019

KARTA ZGŁOSZENIA NALEWEK I WIN 2019


"Kwadraty Babuni" opanowane :) Udało nam się nauczyć kilku wzorów, teraz czekamy na efekty. Kilka zdjęć z tego co udało nam się zrobić. :)

Zapraszamy serdecznie członków Stowarzyszenia oraz wszystkich chętnych na warsztaty pn."Kwadraty babuni" w dniu 22 luty 2019 o godzinie 16.00 w siedzibie Stowarzyszenia,
ul. Boh.Warszawy 30, Smołdzino. Proszę zabrać wełnę, szydełka i druty.
Warsztaty poprowadzą: Edyta Lubiak, Iwona Gonera, Anna Kowalczyk.


30.01.2019r.

Gotowi na Walentynki ? :) My już tak :)

Serca, serduszka Walentynkowe w każdej postaci, słowem:

"Słowińcowe LOVE dla Wszystkich"


Walentynki – święto miłości!!!

Zapraszamy serdecznie Członków Stowarzyszenie oraz wszystkich chętnych na spotkanie walentynkowe w dniu 30 stycznia 2019 o godzinie 16.

Będziemy tworzyć atrakcyjne serca walentynkowe z różnych materiałów:
1. Serca z gliny
2. Serca wykonane na szydełku
3. Serca szyte z materiału
4. Serca/bułki z ciasta pieczone w piecu chlebowym na terenie GOK-u
5. Serca – słodkie, pieczone ciasteczka
6. Serca wg propozycji warsztatowiczów :)

Zapewniamy materiały, napoje.
Miejsce Warsztatów – Smołdzino, siedziba Stowarzyszenia.

Zarząd
Stowarzyszenie "Słowiniec" serdecznie zaprasza na degustację świeżo wyciskanych soków w dn. 13.01.2019 w siedzibie GOK Smołdzino z okazji 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. :) Soki przygotuje p. Renata Knitter, członek stowarzyszenia. :)


Chwalmy się, bo jest i kim. 

Członkowie naszego Stowarzyszenia zostali zauważeni, docenieni za to, w co całe serce wkładają. Uwaga, uwaga uprzejmie donoszę:

1. 18.10.2018 Lubań – Konkurs organizowany przez Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Renata Knitter POKOJE GOŚCINNE w kategorii gospodarstwo agroturystyczne wypoczynek na wsi otrzymała III miejsce.
2. 19.10.2018 Słupsk – XVI Gala Konkursu: "Lider Promocji Słupskiej Gospodarki" – "Srebrny Niedźwiedź 2018" w kategorii turystyka wiejska:
• PUK PUK EKO Agnieszka Pajdo – Ruszczyńska – Srebrny Niedźwiedź 2018
• RETRODOM Iwona Gonera – wyróżnienie

Gratulujemy!ZAŁĄCZNIK NR 1

REGULAMIN KONKURSU


"Już za parę dni, za dni parę..." Wypiekamy :) Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, na wypieki z pieca chlebowego w dn. 09.07.2018r. na godz. 15.30 do Gminny Ośrodek Kultury w Smołdzinie. Bilet wstępu: drewno liściaste w ilości dowolnej ;)


II Warsztaty z budowania pieca chlebowego. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy a szczególnie OSP Smołdzino za udostępnienie piasku i grupie ze Słupska bo Nas pięknie nakarmili. Pozostało jeszcze malowanie pokostem i zaczynamy wypiekać."Mało nas do pieczenia chleba" - ale czy na pewno? :) Pierwsze warsztaty z budowania pieca chlebowego z materiałów naturalnych mamy już za nami. Było bardzo pracowicie ale i zabawnie, humor dopisywał. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie wszystkich uczestników warsztatu. Do zobaczenia 23.06.2018 o godzinie 10.00 na kolejnych II Warsztatach z budowania pieca chlebowego. Zapraszamy. :)


1. Wykład 30.05.2018

Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki Wiejskiej "Słowiniec" wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Smołdzinie zaprasza na spotkanie pn. "Twój samowystarczalny ogród na niedużej powierzchni".
Spotkanie realizowane jest w ramach zadania publicznego pn. "Mało Nas do pieczenia chleba"
Tematem spotkania "Twój samowystarczalny ogród na niedużej powierzchni" jest: Tworzenie jadalnego ogrodu z wykorzystaniem techniki budowy podwyższonych grządek.
Uczestnicząc w spotkaniu dowiesz się:
1. Jak założyć samowystarczalny, permakulturowy, jadalny ogród na niedużej powierzchni, z wykorzystaniem różnych technik budowy podwyższonych grządek?
2. Jak uprawiać jadalny ogród zgodnie z zasadami permakultury i w zgodzie z Naturą?
3. Czy w każdym ogrodzie, podwyższone grządki to dobry pomysł?
4. Jak wspierać wzrost i system odpornościowy uprawianych warzyw dzięki szczepionkom mikoryzowym oraz dynamicznym akumulatorom?
5. Jak dobierać rośliny w gildie i co to są gatunki wspierające?
6. Jak wytwarzać domowe, organiczne preparaty wspierające zdrowie gleby, roślin oraz zwierząt?
Prowadzący: Łukasz Nowacki - entuzjasta, wieloletni praktyk i nauczyciel Permakultury, budowniczy kopuł geodezyjnych, specjalista w dziedzinie zrównoważonego projektowania
i tworzenia ogrodów z natury, założyciel Fundacji TRANSFORMACJA, dyrektor Polskiego Instytutu Badawczego Permakultury, pionier ruchu permakulturowego w Polsce. Przede wszystkim uśmiechnięty i serdeczny gość zarażający swoją pasją do uprawiania organicznej żywności, wszędzie gdzie to tylko możliwe :)
Spotkanie - wykład 30.05.2018 o godz. 16.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Smołdzinie
Warsztaty praktyczne w terenie 31.05.2018 o godz.10.00 na terenie Ptasia Osada Domek Ohar u Agnieszki Pajdo – Ruszczyńskiej w Gardnie Wielkiej
Serdecznie zapraszamy!

2. Zajęcia praktyczne 31.05.2018

Rozpoczęliśmy realizację zadania publicznego pn. "Mało Nas do pieczenia chleba" W ramach realizowanego zadania odbyły się warsztaty z p. Łukaszem Nowackim – Prezesem Fundacji Transformacja, Dyrektorem Polskiego Instytutu Badawczego Permakultury. 
Dzień 1 - Część teoretyczna odbyła się 30.05.2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Smołdzinie a tematem warsztatów był : „Twój samowystarczalny ogród na małej powierzchni”. 
Dzień 2 – Zajęcia praktyczne odbyły się na terenie Ptasiej Osady. W praktyce nauczyliśmy się budować grządkę wyniesioną typu „lasagne” oraz hugelkultur, zobaczyliśmy jak działają tarany wodne i jak wykorzystywać naturalne nierówności terenu w ogrodzie. Przesympatyczny czas i wspaniałe towarzystwo. Teraz przećwiczymy wszystko we własnych ogrodach. Dziękujemy Łukasz Nowacki.
27 marca 2018r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Smołdzinie odbyła się promocja książki "Gmina Smołdzino. Spotkania z historią” Tomasza Urbaniaka. Książka to owoc ponad dwudziestoletniej pasji autora. Jest to pierwszy praktyczny przewodnik po gminie Smołdzino, w której zawarto kompendium danych gromadzonych przez 15 lat i zawierający rzetelne opisy wsi i kilka wspomnień mieszkańców.  Książka liczy 160 stron, 160 ilustracji i powstała przy wsparciu Stowarzyszenia Rozwoju Turystyki Wiejskiej "Słowiniec".
Czary mary z Gipsu!!!

Serdecznie zapraszamy 5.03.2018r do siedziby naszego stowarzyszenia na 16.00. Będziemy wykonywać dekoracje z gipsu. Dla zainteresowanych proszę zabrać ze sobą rękawiczki, miseczkę małą na wodę, nożyczki. Warsztat poprowadzi Pani Renata Kniter. Serdecznie zZapraszamy!!!

Poniżej fotorelacja.21.12.2017 - Kiermasz Bożonarodzeniowy
27.11.2017

Takie piękne chusty tylko u nas. :) W ramach spotkań poniedziałkowych odbyły się warsztaty z robienia chust na szydełku. Nasza specjalistka - instruktor Iwona Gonera nauczyła nas czytać schematy szydełkowe. A potem to już poleciało ... ;)11 listopada 2017r. - BAKE OFF - ALE CIACHO U JASI :)

Fotorelacja z wypiekania rogali Marcińskich. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy. :)

Udało się!!! W ramach współpracy partnerskiej stowarzyszeń "Słowiniec" i "Słowińskiego Gniazda" w dn. 27-29.10.2017r. uczestniczyliśmy w wizycie studyjnej pn."Projektowanie w permakulturze". Wybraliśmy się do Gapinina, gdzie mieści się Polski Instytut Badawczy Permakultury, którego założycielem jest Pan Łukasz Nowacki. Wiedza, którą nam udostępniono na pewno przełoży się na wiele interesujących projektów, np. projekt "Wierzba" :) Wspólnie zasadziliśmy Kasztana. Wyjazd był współfinansowany ze środków Akumulatora Społecznego. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za bardzo sympatycznie spędzony razem czas :)V GMINNY KONKURS TRUNKÓW /NALEWEK, WIN/ O MIANO PRODUKTU REGIONALNEGO
GMINY SMOŁDZINO NA 2017 ROK.

Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki Wiejskiej "SŁOWINIEC" w Smołdzinie ul. Bohaterów Warszawy 30, organizowało od dnia 01.06.2017r do dnia 31.08.2017r Konkurs Nalewek i Win oraz miodów pitnych dla ogółu społeczności gminnej o miano Produktu Regionalnego w postaci tych trunków na rok 2017 w Wiejskim Centrum Turystyki. Konkurs został rozstrzygnięty, Komisja oceniła dostarczonych 12 szt. nalewek, 2szt. win.

Wyniki oceny:
1. I Miejsce - Nalewka z MALIN Państwa Ewy i Tomasza Maciejuk ze Stojcina
2. II Miejsce - Nalewka z ARONII Pani Renaty Knitter z Komnina
3. III Miejsce - Nalewka z CZARNEJ PORZECZKI Pani Janiny Hydzik ze Smołdzina

STOWARZYSZENIE NA III FESTYNIE SMOŁDZIŃSKIM


UWAGA KONKURS

Wypoczynek na wsi lub wypoczynek u rolnika, to nie lada gratka. Serdecznie zapraszamy do udziału w KONKURSIE KWATER, czyli konkursie na najlepszy obiekt turystyki wiejskiej w Gminie Smołdzino, organizowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki Wiejskiej SŁOWINIEC w Smołdzinie wraz z Urzędem Gminy Smołdzino. Kategoryzacja nadawana przez Polska Federację Turystyki Wiejskiej.

Przyjmowanie zgłoszeń:
01.06.2017 r. do 31.08.2017 r.

Możliwość zgłoszenia kandydatów do konkursu odbywa się drogą mailową na adres: slowiniecsmoldzino@gmail.com, w terminie do 31.08.2017r. lub listownie na adres biura stowarzyszenia "Słowiniec": ul. Bohaterów Warszawy 30, 76-214 Smołdzino.

ARKUSZ ZGŁOSZENIA OBIEKTU DO KONKURSU

REGULAMIN PRACY KOMISJI KONKURSOWEJV GMINNY KONKURS TRUNKÓW /NALEWEK, WIN/ O MIANO PRODUKTU REGIONALNEGO
GMINY SMOŁDZINO NA 2017 ROK.

Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki Wiejskiej "SŁOWINIEC" w Smołdzinie, ul. Bohaterów Warszawy 30, ogłasza konkurs nalewek i win oraz miodów pitnych od dnia 01.06.2017r do dnia 31.08.2017r dla mieszkańców gminy Smołdzino o miano Produktu Regionalnego na rok 2017. Wszelkie informacje na temat konkursu, regulamin i karta zgłoszenia są dostępne na stronie www.slowiniec.pl oraz pod numerem tel. 606 993 417.

Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w Konkursie - oferujemy ciekawe nagrody, promocje oraz degustacje.

Z A P R A S Z A M Y

REGULAMIN NALEWEK I WIN SMOŁDZINO 2017

KARTA ZGŁOSZENIA NALEWEK I WIN SMOŁDZINO 2017


STOWARZYSZENIE NA FESTYNIE W CZYSTEJ - "ŚWIĘTY FLORIAN"


RELACJA Z TARGÓW TURYSTYKI - Festiwal Turystyki i Czasu Wolnego FREE TIME, Gdańsk 1-2 kwietnia 2017 r. Ekipa członków Stowarzyszenia i Koła Hafciarskiego, pracowała dwa dni intensywnie i merytorycznie na promocje GMINY SMOŁDZINO, Stowarzyszenia i kwaterodawców. Dzięki uprzejmości POLSKIEJ FEDERACJI TURYSTYKI WIEJSKIEJ "GG", która wraz z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi, organizowała stoisko wraz z KONFERENCJĄ - miałam zaszczyt wygłosić prelekcję wraz z prezentacją oraz porozmawiać osobiście z przedstawicielką Ministerstwa. Jest nam ogromnie miło, że na tak wysokim szczeblu jesteśmy pozytywnie postrzegani i doceniani za to co robimy i co się zadziało dobrego przez lata naszej pracy. Szkoda, że brakuje akceptacji we własnym środowisku - gdzie nasze działania są marginalizowane - szkoda!!! Dziękujemy wszystkim tym, którzy pomagali, dostrzegali przez lata nasze nauki,pracę, zaangażowanie i osiągnięcia. Prelekcja pt. "Integracja środowiska turystyki i agroturystyki z przedstawicielami branży turystycznej". Dziękuje wszystkim zaangażowanym, członkom Stowarzyszenia, Koła Hafciarskiego, partnerom za "fanty" za produkty za pracę w to działanie - bardzo dziękuję.


PROMOCJA SŁOWIŃSKIEGO SZLAKU RYBACKIEGO

» ZDJĘCIA DO POBRANIA «

» ZDJĘCIA DO POBRANIA «


Szanowni Państwo!

Z przyjemnością informujemy, że Aplikacja Mobilna "Wieś Polska Zaprasza"
jest już dostępna w sklepie Google Play.

Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do skorzystania z usług aplikacji w celach testowych
oraz prosimy o przekazanie opinii i uwag dotyczących funkcjonowania aplikacji informacyjno-promocyjnej.

Opinie prosimy kierować telefonicznie lub mailowo.

Polska Federacja Turystyki Wiejskiej "Gospodarstwa Gościnne"

tel. 81 501 43 11

e-mail: federacja@agroturystyka.pl


Działalność Stowarzyszenia - artykuł PFTW GG w Warszawie


» KALENDARZ 2017 «


Relacja z konferencji agroturystycznej połączonej z konkursem na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne w województwie pomorskim.

Dnia 28 października 2016 r. w Lubaniu odbył się finał konkursu agroturystycznego LAUREACI KONKURSU - CZŁONKOWIE STOWARZYSZENIA ROZWOJU TURYSTYKI WIEJSKIEJ ''SŁOWINIEC'' W SMOŁDZINIE:
wyróżnienie – Iwona i Stanisław Gonera „Retrodom", Retowo, gm. Smołdzino - PODR
wyróżnienie- WSTiH w Gdańsku, która również ufundowała wyróżnienia specjalne dla
- Ewy i Tomasza Maciejuków - ''DOM POD JESIONEM '' Stojcino gm. Smołdzino oraz
- Renaty Knitter - POKOJE GOŚCINNE w Komninie gm. Smołdzino

SREBRNY NIEDŹWIEDŹ 2016

Lider Promocji Słupskiej Gospodarki "Srebrny Niedźwiedź 2016" w kategorii gospodarstwa agroturystyczne:
- POKOJE GOŚCINNE RENATA KNITTER KOMNINO
- WYRÓŻNIENIE - PUK PUK EKO - ZDROWE KOŁA AGNIESZKA PAJDO - RUSZCZYŃSKA GARDNA WIELKA
TE NAGRODY I WYRÓŻNIENIA BUDUJĄ DOBRĄ MARKĘ NASZYCH DZIAŁALNOŚCI, STOWARZYSZENIA, GMINY SMOŁDZINO ORAZ REGIONU. SĄ NOŚNYM ELEMENTEM PROMOCYJNYM. TO LATA NASZEJ WSPÓLNEJ PRACY NAD BUDOWANIEM DOBREGO WIZERUNKU I KSZTAŁTOWANIA MARKI. WSZYSTKIM DZIĘKUJEMY I GRATULUJEMY


» WYRÓŻNIENIA «


Podsumowanie działalności Stowarzyszenia 2010-2016


SZKOLENIA DLA OSÓB POZOSTAJĄCYCH BEZ PRACY


NAGRODY STOWARZYSZENIA


Relacja o tematyce rękodzieła na pomorskie-prestige.eu:
http://pomorskie-prestige.eu/main-page/co-nowego/rekodzieo-w-rytmie-slow


GARDNA WIELKA


FILM PROMOCYJNY

 

Site created by AFR Omega :: wczasy nad morzem :: agroturystyka nad morzem ::